Zásady nosenia šperkov
Tieto pokyny je dôležité dodržiavať, aby ste ochránili diamantové šperky pred nebezpečenstvom škody, ku ktorej by mohlo dôjsť v dôsledku nepredvídaných okolností.
Diamanty sú umiestnené v šperkoch pomocou jazýčkov a ihlíc. Pri pravidelnom používaní sa tieto ihlice, hroty môžu uvoľniť, a preto sa niekedy začnú drahokamy hýbať. Ak to ignorujeme, potom existuje šanca, že vzácny drahokam zo šperku kedykoľvek vypadne a nositeľ si to v danom okamihu ani nevšimne. Preto by nezaškodilo keby sa všetky šperky nosili ku klenotníkovi občas na revíziu kovania a hrotov držiacich diamant.
V čase, keď sa venujete fyzicky náročnej aktivite sa určite neodporúča nosiť drahý šperk s drahokamami, aby ste zabránili vylúpnutiu, poškodeniu alebo poškrabaniu kameňa. Podobne, pri hraní outdoorových športov, by ste nemali nosiť diamanty.
Ak Vám náhodou diamantový prsteň spadne na betón, vždy skontrolujte, či sú ihlice neporušené a kameň pevne drží na svojom mieste, alebo nie.
Ak nosíte na jednom prste vždy len jeden prsteň uistite sa, že diamant nezasahuje do žiadneho iného prsteňa s kameňom. Ženy majú tendenciu nosiť prstene na každom prste, v dôsledku toho je zrejmé, že kov sa na prsteňoch šúcha jeden o druhý alebo sa kameň na jednom prsteni obúchava a opotrebúva o ten druhý prsteň. Kov, ktorý sa trie o kov je vždy lepší ako diamant, ktorý sa trie proti diamantu alebo akémukoľvek inému drahokamu.
Vyhnite sa čisteniu všetkých diamantových šperkov v umývadle, silný tok vody z kohútika môže kamene zmyť, ak boli napr. už predtým uvoľnené a nedali ste ich opraviť klenotníkovi.
Vždy sa uistite, že ste si odložili prstene s diamantmi, ak sa idete venovať domácim prácam, záhradke a hraniu vodných športov, hrám vonku, pri spaní a kúpaní.
Diamanty sú určite nesmrteľné, ale aby sme čo najdlhšie udržali ich krásu neporušenú, je dôležité, aby sme sa o ne vedeli správne postarať. Málo úsilia a troška obozretnosti, môže ísť ruka v ruke so zachovaním lesku večne trblietavých diamantov.